תסמונת דאון בהריון - טריזומיה 21

טריזומיה 21

בעולם המערבי חיים לא מעט אנשים שנולדו עם תסמונת דאון. נשים רבות מבינות כיום כי קיימים גורמי סיכון שונים לתסמונת זו וכי חשוב מאוד לעבור בדיקות גנטיות כבר בזמן ההריון, על מנת לדעת האם העובר לוקה בתסמונת דאון. הסטטיסטיקה מדברת על שיעור שקטן מאחוז אחד ללידת תינוק עם תסמונת דאון, אך יש לקחת בחשבון כי השיעור הצפוי לאישה ללדת תינוק עם תסמונת דאון עולה משמעותית עם הגיל ומזנק אחרי גיל 40. לפיכך, הסיכון לעובר עם תסמונת דאון הינו מוחשי ומדגיש את הצורך בעריכת בדיקות מקיפות.

מאחר וכל ילד הוא עולם ומלואו, הרי שכל אישה תשמח ללדת ילד בריא שיוכל להתמודד עם אתגרי העולם הגדול בצורה קלה יותר. לכן קיומה של בדיקה ממוקדת המגלה הפרעה מסוימת בכרומוזומים ומצביעה על תסמונת דאון כבר בהריון, תאפשר להורים להחליט אם להפסיק את ההריון או להיערך ללידת ילד עם תסמונת דאון. בדיקת הדם של חברת פנורמה היא בדיקה לא פולשנית, נוחה ופשוטה לביצוע. תוצאותיה מהימנות ומדויקות, ומהן ניתן ללמוד רבות על מצבו של העובר.

תסמונת דאון אצל עובר

תסמונת דאון אצל העובר נגרמת על ידי הפרעה כרומוזומלית, בה מופיע בתאי הגוף עודף של כרומוזום 21 שלם או חלקי. באופן כללי, 95% מהמקרים של תסמונת דאון נגרמים בשל הימצאותם של שלושה עותקים של כרומוזום 21 שלם, במקום שני עותקים שאמורים להופיע במצב תקין. בדיקת מספר הכרומוזומים של העובר ואפיונם, מסייעת לשלול נוכחות של תסמונת דאון. בדיקה גנטית כזו בזמן ההריון מסייעת בקבלת מידע על העובר ותורמת ללידת ילד בריא

.מחקרים מדעיים מראים כי לבדיקת ®PANORAMA שיעורי דיוק גבוהים בהשוואה לבדיקות המקבילות

מאמרים נוספים שכדאי לכם לקרוא:

 

טריזומיה 21

מעוניינת בפרטים נוספים?

Log in with your credentials

Forgot your details?